طرز تهیه آلبالو پلو زعفرانی با قلقلی مرغ مجلسی

زمان مطالعه: 12 دقیقه۱۲ خرداد ۱۴۰۱پلو ها و چلو هاغذاهای گوشت و مرغ0 نظر

طرز تهیه آلبالو پلو زعفرانی با قلقلی مرغ مجلسی

آلبالو پلو یک غذای بسیار خوشمزه است که طعم ترش و شیرین آلبالو در کنار برنج طعم فوق العاده ای ایجاد می کند ، دوستان آلبالو پلو با قلقلی مرغ خوردین تا حالا؟ اگه که نه به شدت پیشنهادش میکنم به قدری خوشمزه میشود که دیگه فکر نکنم بخواهید با روش دیگه درست کنید آلبالو پلو رو ،فکر کنم رنگ و رخش گویای اصل ماجرا باشد، با آشپزباشی، آشپزی رو راحت یاد بگیرین.

Cherry pilaf طرز تهیه آلبالو پلو زعفرانی با قلقلی مرغ مجلسی

مواد لازم برای تهیه آلبالو پلو با قلقلی مرغ
آلبالوی بدون هسته300 گرم
زردچوبهبه میزان لازم
شکر5 قاشق غذاخوری
ران مرغ بدون استخوان6 عدد
پاپریکابه میزان لازم
پیاز1 عدد
جعفری خشک1 قاشق غذا خوری
پودر سوخاری3 قاشق غذا خوری
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
پودر سیربه میزان لازم
زعفرانبه میزان لازم
خلال پستهبرای تزیین

albaloo polo طرز تهیه آلبالو پلو زعفرانی با قلقلی مرغ مجلسی

طرز تهیه آلبالو پلو با قلقلی مرغ

✔️ مرحله اول
اول از همه آلبالوی بدون هسته را با شکر بگذارید روی گاز تا ۱۵ دقیقه پخت و کاملا مثل مربا شود.(دقت داشته باشید بنا به علاقه خودتان میتوانید شکر را کم و زیاد کنید شما اگه آلبالوهاتان ترشه بهش نصف لیوان تا ۱ لیوان شکر بزنید.)

✔️ مرحله دوم
برای درست کردن قلقلی های ،مرغ ران مرغ بدون استخوان را چرخ کنید(دقت داشته باشید ترجیحا از ران مرغ چرخ شده استفاده کنید) سپس پیاز را چرخ کنید و به همراه گوشت داخل یک کاسه بزرگ بریزید.

✔️ مرحله سوم
و بعد بهش جعفری خشک و پودر سوخاری ، و ادویه شامل نمک ، فلفل سیاه ، پاپریکا ، پودر سیر و زردچوبه اضافه کنید و همچنین مقداری زعفران دم شده ،به خوبی تمامی مواد را به مدت ۵ دقیقه خوب ورز دهید.

✔️ مرحله چهارم
تا کاملا یکنواخت شود ویک ساعت داخل یخچال بهش استراحت دهید تا خوب مزه ها به خورد هم بروند ، سپس تابه مورد نظر را کمی چرب کنید و گوشت قلقلی کرده را در داخل تابه با حرارت ملایم سرخ کنید.

✔️ مرحله پنجم
در حین سرخ شدن کمی زعفران دم شده هم بریزید که خوشرنگ تر و خوشطعم تر شود حالا برنج را که گذاشتید پخت را کمی زنده تر بردارید چون آلبالو ها آبدارن و در حال دم کشیدن به خوبی برنج میپزد.

✔️ مرحله ششم
کف قابلمه مد نظرتان نون بگذارید برای تهدیگ ،و سپس برنج و روی نان و روی برنج از آلبالوهای پخته شده را اضافه کنید و روی آن هم اگر خواستید مرغ قلقلی شده را بریزید.(میتوانید ترجیحا جدا هم بگذارید روی برنج)

✔️ مرحله هفتم
و دوباره به این شکل پیش روید تا آخر و در آخر شربت باقی مونده از آلبالو ها را روی برنج بریزد،یک مقدار هم برنج سفید از قبل بردارید با زعفران مخلوط کنید جداگانه بریزید.

✔️ مرحله هشتم
یک طرف برنجتان که همه با هم دم بکشد در آخرای پخت هم روغن روی سطح پلو بریزید سرو کنید داخل آلبالو پلو خلال پسته خیلی خوشمزه می شود اونم با یک قطره روغن ۳۰ ثانیه تفت دهید و روی آلبالو پلو بریزید.

✔️ مرحله نهم
به هر سبکی که دوست دارید میتوانید تزیینش کنید ، آلبالو پلو را به این شکل مخلوط کنید که وقتی با کفگیر میکشید توی بشقابتان از همه چی یکسان برداشته شود و با عشق نوش جان کنید.

منبع : پیج negin.foodstories

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
4.9/5 - (7 امتیاز)

آشپزباشیغذای اصلیپلو ها و چلو هاطرز تهیه آلبالو پلو زعفرانی با قلقلی مرغ مجلسی

آموزش های پیشنهادی دیگر ...

نظر خود در مورد این آموزش را ارسال کنید

نظری برای این آموزش ارسال نشده، شما اولین نظر باشید