آشپزباشیغذای اصلیپلو ها و چلو هاطرز تهیه ماش پلو مجلسی با مرغ

طرز تهیه ماش پلو مجلسی با مرغ

ماش پلو یکی از آن نوع غذاهای خوشمزه و سنتی هست ؛ که با مواد متنوعی تهیه می شود، ماش پلو شباهت زیادی به عدس پلو دارد.آموزش با آشپزباشی

Mung bean طرز تهیه ماش پلو مجلسی با مرغ

مواد لازم برای تهیه ماش پلو
ماش۱ پیمانه
پیاز بزرگ۱ عدد
ران مرغ بدون استخون۴ عدد
برنج۲/۵ پیمانه
آب لیمو تازهنصف
زعفرانبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
پودر سیربه میزان لازم
پودر پیازبه میزان لازم
پاپریکابه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
زرشک و خلال پستهبرای تزئین
پودر دارچیننصف قاشق چایخوری

mash polo طرز تهیه ماش پلو مجلسی با مرغ

طرز تهیه ماش پلو

✔️ مرحله اول
ابتدا ماش را از چند ساعت قبل بزارید تا خوب خیس بخورد سپس مرغای خورد شده را با ادویه ها که شامل ؛ نمک ، فلفل سیاه ، پودر سیر ، پودر دارچین ، پودر پیاز ، پاپریکا هست مخلوط کنید.

✔️ مرحله دوم
در ادامه روغن ، زعفران و آبلیمو تازه را هم اضافه کنید خوب مخلوط کنید و اجازه دهید ۲ ساعتی مزه دار شود حالا داخل یک تابه پیاز نگینی خورد شده را تفت دهید بهش زعفران دم شده اضافه کنید.

✔️ مرحله سوم
و پیازا که شیشه ای شدن بهش ماشهای از قبل خیس خورده را اضافه کنید و ۱ پیمانه آب بریزید و اجازه دهید با حرارت خیلی کم بپزد و دم بکشد حالا برنج را آبکش کنید.

✔️ مرحله چهارم
کف قابلمه تهدیگ مد نظر بچینید روش یک لایه برنج و بعد یک لایه از مواد ماش و به این ترتیب برید جلو و در آخر یکم مخلوط کنید که خوب مزه ها به خورد هم برن و کره بزارید روش.

✔️ مرحله پنجم
و با حرارت خیلی کم اجازه دهید به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه برنج دم بکشد حالا مرغای مزه دار شده را بریزید داخل روغن که از قبل داغ شده و با حرارت کم بگذارید مغز پخت و سرخ شود.

✔️ مرحله ششم
در آخر مقداری از برنج را زعفرانی کنید و روی برنج با زرشک و خلال پسته تفت داده شده و مرغای سرخ شده تزیین کنید و با عشق نوش جان کنید.

منبع : پیج negin.foodstories

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post