آشپزباشیغذای اصلیخوراک هاطرز تهیه خوراک نخود و گوشت

طرز تهیه خوراک نخود و گوشت

خوراک نخود و گوشت غذاهای ترکیه هست که انقدر خوش عطر ، خوش طعم ، متفاوت و‌ خوشمزه هست این غذا که نگم برات با پختن این غذا ، یه طعم جدید رو تو سفره هاتون میارید.پس برای آموزش این غذای جذاب و خوشمزه با آشپزباشی همراه باشید.

Feed peas and meat طرز تهیه خوراک نخود و گوشت

مواد لازم برای تهیه خوراک نخود و گوشت
سیب زمینی متوسط۲ عدد
گوشت چرخ شده۲۰۰ گرم
نخوددو سوم لیوان
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
پاپریکابه میزان لازم
زیره سیاهبه میزان لازم
فلفل دلمهمقداری
گوجه فرنگی بزرگ۳ عدد
پیاز۱ عدد
سیر۱ حبه
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
روغنمقداری

Feed peas and meat. طرز تهیه خوراک نخود و گوشت

طرز تهیه خوراک نخود و گوشت

✔️ مرحله اول
ابتدا نخود را از شب قبل با یک قاشق نمک خیس کنید و آبش را یکی دوبار عوض کنید و بعد بزارید بپزد ، پیاز نگینی خرد شده را در روغن داغ به مدت ۱ دقیقه تفت دهید .

✔️ مرحله دوم
سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید فلفل دلمه ای نگینی خرد شده را اضافه کنید و مختصری تفت دهید رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا معطر شود.

✔️ مرحله سوم
در ادامه سیب زمینی مکعبی خرد شده و سیر رنده شده را اضافه کنید و ۴ دقیقه تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید سپس گوجه فرنگی (پوست گرفته و‌ رنده شده) را اضافه کنید و برای مدت کوتاهی تفت دهید.

✔️ مرحله چهارم
نخود را اضافه کنید و کمی تفت دهید کمی بعد ادویه‌ها ؛ شامل ، نمک ، پاپریکا ، فلفل سیاه و زیره سیاه هست را اضافه کنید مخلوط کنید و آب داغ را اضافه کنید تا کمی بپزد درب آن را ببندید.

✔️ مرحله پنجم
و روی حرارت متوسط ​​رو به بالا بپزید و هر از گاهی چک کنید تا سیب زمینی ها پخته شوند و آب آن کمی کم شود اگه آبدار دوست داشتید میتوانید آب بیشتری اضافه کنید، و بعد سرو کنید و باعشق نوش جان کنید.

منبع : پیج mary.food.mood

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post