آشپزباشیغذای اصلیپلو ها و چلو هاطرز تهیه هویج پلو زعفرانی مجلسی با گوشت

طرز تهیه هویج پلو زعفرانی مجلسی با گوشت

هویج پلو یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است. که در شهرهای مختلف با روش های متفاوتی تهیه می شود. که می توانید آنرا به همراه گوشت یا مرغ تهیه کنید. و می توانیم آن را به سلیقه خود با طعم زعفرانی یا دارچینی درست کنید
آموزش آشپزی با آشپزباشی

Carrot pilaf طرز تهیه هویج پلو زعفرانی مجلسی با گوشت

مواد لازم برای تهیه هویج پلو
گوشت گوساله۳۰۰ گرم
پیاز قرمز درشت۱ عدد
رب گوجهیک و نیم قاشق غذاخوری
هویج متوسط۴ عدد
شکر۱ قاشق غذاخوری
دارچین۱ قاشق چایخوری سر خالی
زرشک۵ قاشق غذاخوری
زعفران۱ قاشق غذاخوری
فلفل قرمزبه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
ادویه گوشتبه میزان لازم

havij polo طرز تهیه هویج پلو زعفرانی مجلسی با گوشت

طرز تهیه هویج پلو زعفرانی

✔️ مرحله اول
ابتدا پوست پیاز را بگیرید و بعد پیاز را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا پیاز سبک شود بهش نمک ، فلفل ، زردچوبه و ادویه گوشت را اضافه کنید و کمی تفت دهید ،سپس گوشت را که به تکه های قیمه ای برش دهید.

✔️ مرحله دوم
و به پیاز ها اضافه کنید و بعد رب گوجه را هم اضافه کنید و دوباره سرخ کنید،آب ولرم اضافه کنید در ظرف را بسته حدودا ۴ ساعت روی شعله ملایم قرار دهید.

✔️ مرحله سوم
در این فاصله هویج ها را رنده کنید(آشپز باشی) ترجیحا رنده متوسط و با خیلی کم روغن سرخ کنید برای اینکه هویج نرم شود میتوانید نصف استکان آب هم اضافه کنید.

✔️ مرحله چهارم
بگذارید روی شعله ملایم تا هویج پخته شود ،و کمی تفت بخورد (آشپز باشی)سپس کمی شکر ، دارچین و گل محمدی اضافه کنید و تفت دهید و کمی بعد زرشک را اضافه کنید.

✔️ مرحله پنجم
و با هویج که کاملا پخته و نرم شده مخلوط کنید و کمی بعد زعفران اضافه کنید و چند دقیقه روی شعله ملایم بگذارید باشد تا غذا حاضر شود
بعد از اینکه گوشت پخت بهش نمک ، زعفران و دارچین اضافه کنید.

✔️ مرحله ششم
برای سرو غذا هم ابتدا برنج سفید را در ظرف سرو ریخته گوشت را هم جداگانه و ترکیب هویج و زرشک را هم جداگانه اضافه کنید به سلیقه خودتان تزیین کنید و در آخر هم برنج زعفرانی اضافه کنید.

✔️ مرحله هفتم
اجازه دهید انقد گوشت بپزد که یک آب کم و غلیظ داشته باشید و در آخر وقتی حاضر شد در ظرف مورد نظر سرو کنید با عشق نوش جان کنید.

منبع : پیج masoud_abedinii

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post