آشپزباشیغذای اصلیخورشت هاطرز تهیه خورشت خارک جنوبی و راز خوشمزه شدنش

طرز تهیه خورشت خارک جنوبی و راز خوشمزه شدنش

خورشت خارک یکی از آن نوع خورشت های ساده و خوشمزه هست که متعلق به جنوب کشورمان هست، که با دستورهای مختلفی درست می شود.به شدت خوشمزه اس خیلی راحت و سریع هم آماده میشود.برای آموزش مرحله به مرحله و کامل این خورشت با آشپزباشی همراه باشید.

Khark stew طرز تهیه خورشت خارک جنوبی و راز خوشمزه شدنش

مواد لازم تهیه خورشت خارک
پیاز درشت۲ عدد
ران یا سینه مرغ۳ تیکه
خارکبرای هر نفر ۳ یا ۵ عدد
رب انار۲ قاشق غذاخوری
نمکبه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
زعفرانبه میزان لازم
آبلیمو یا آب نارنج۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه خورشت خارک

✔️ مرحله اول
ابتدا پیاز را شسته و خلالی ریز کنید و در قابلمه ای که از قبل گرم شده با روغن آن را تفت دهید تا سبک شود وقتی کمی طلایی شد به آن زردچوبه را اضافه کنید و دوباره تفت دهید.

✔️ مرحله دوم
حالا تیکه های مرغ را به پیاز های کاراملی شده اضافه کنید و خوب تفت دهید تا با هم مخلوط شوند و مرغ ها هم خوب طلایی و سرخ شوند
وقتی خوب سرخ شد به آن زعفران دم شده اضافه کنید و کمی تفت دهید.

✔️ مرحله سوم
و بعد به آن نصف لیوان آب اضافه کنید ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا مرغ مغز پخت شود در همین حین خارک ها را به دو نیم تقسیم کنید و هسته آن را بگیرید و بعد از نیم ساعت به مرغ ها اضافه کنید.

✔️ مرحله چهارم
و بعد رب انار ، نمک و فلفل سیاه را به خورشت اضافه کنید خب حالا حدود ۳۰ دقیقه زمان دهید تا خارک ها جا بیفتاند و از اضافه کردن آب مجدد خوداری کنید و در آخر که خارک ها خوب جا افتادند.

✔️ مرحله پنجم
بهش آبلیمو یا آب نارنج اضافه کنید ، آبلیمو یا آب نارنج برای چاشنی خورشت هست بعد چند دقیقه خورشت را از روی گاز برداشته و داخل ظرف مورد نظر سرو کنید و باعشق نوش جان کنید.

منبع : پیج leylifoody

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post