طرز تهیه عدس پلو گیلانی با گوشت قلقلی

زمان مطالعه: 10 دقیقه۱۱ تیر ۱۴۰۱پلو ها و چلو هاغذاهای گوشت و مرغ0 نظر

طرز تهیه عدس پلو گیلانی با گوشت قلقلی

تنوع غذایی شمال کشور هر چی بگیم کمه این مدل عدس پلو از غذاهای سنتی استان گیلان هست که معمولا با طعم ترش مزه سرو میکنند پس با آشپزباشی همراه باشید تا طرز تهیه این غذای خوشمزه را آموزش ببینید.

Gilani lentils طرز تهیه عدس پلو گیلانی با گوشت قلقلی

مواد لازم برای تهیه عدس پلو گیلانی

● پیاز : 2 عدد
● نمک : به میزان لازم
● فلفل : به میزان لازم
● زردچوبه : به میزان لازم
● رب گوجه : 2 قاشق غذاخوری
● عدس نیمه پز : 200 گرم
● آب نارنج : 1 عدد
● سیب زمینی : برای تهدیگه
● گوشت چرخکرده : 250 گرم
● آرد سوخاری : ۳ قاشق غذاخوری
● سماق : به میزان لازم
● زعفران دم کرده : به میزان لازم

طرز تهیه عدس پلو گیلانی

✔️ مرحله اول
ابتدا پیاز را ریز خرد کنید و در تابه ای که از قبل با روغن گرم شده اضافه کنید و کمی تفت دهید تا طلایی و سبک شود و بعد نمک ، فلفل و زردچوبه اضافه کنید و دوباره تفت دهید.

✔️ مرحله دوم
و بعد بهش رب گوجه اضافه کنید وقتی خب تفت خورد و رنگ رب باز شد عدس های نیمه پز را اضافه کنید و کمی تفت دهید و بعد بهش آب نارنج اضافه کنید و تفت دهید و بگذارید کنار

✔️ مرحله سوم
و حالا برنج را آماده کنید آب را داخل قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد وقتی جوش امد نمک و برنج را اضافه کنید بعد 10 تا 12 دقیقه بعد برنج را آبکش کنید و با موادی که آماده کردید مخلوط کنید.

✔️ مرحله چهارم
بعد در قابلمه برای تهدیگ ، سیب زمینی را بچینید و بعد برنجی که با عدس قاطی شده را اضافه کنید بعد زعفران دم شده را روی مواد برنجی اضافه کنی و بگذارید با شعله کم دم بکشد تا برنج دم بکشد برید سراغ قلقلی ها.

✔️ مرحله پنجم
ابتدا پیاز را رنده کنید و به گوشت چرخکرده اضافه کنید و ادویه که شامل ؛ نمک ، فلفل ، زردچوبه و سماق را به گوشت چرخکده اضافه کنید و خوب ورز دهید و بعد آردسوخاری اضافه کنید و دوباره ورز دهید.

✔️ مرحله ششم
و بگذارید داخل یخچال تا کمی استراحت کند چند ساعت بماند کافیه وقتی بعد چند ساعت استراحت آن را از یخچال خارج کردید دوباره کمی ورز دهید.

✔️ مرحله هفتم
و به اندازه فندوق برداشته و آن را به شکل توپ در دست در بیاورید و بعد به تابه که از قبل گرم شده به آن روغن اضافه کنید وقتی روغن خوب گرم شد قلقلی ها را اضافه کنید.

✔️ مرحله هشتم
و بگذارید تا سرخ شوند و خوب تفت بخورد وقتی کامل سرخ شد روغن اضافه آن را خارج کنید و وقتی برنج آماده شد در ظرف مورد نظر برنج را بکشید و قلقلی ها رو آن بگذارید و بعد با عشق نوش جان کنید.

منبع : پیج madoo.kitchen

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post

آشپزباشیغذای اصلیپلو ها و چلو هاطرز تهیه عدس پلو گیلانی با گوشت قلقلی

آموزش های پیشنهادی دیگر ...

نظر خود در مورد این آموزش را ارسال کنید

نظری برای این آموزش ارسال نشده، شما اولین نظر باشید