آشپزباشیغذای اصلیغذاهای گوشت و مرغطرز تهیه کباب بختیاری با روش زغالی یا با فر

طرز تهیه کباب بختیاری با روش زغالی یا با فر

کباب بختیاری یکی از کباب های بسیار محبوب و خوشمزه ایرانی است که با روش های مختلفی درست می شود ، این کباب از ترکیب گوشت و مرغ تهیه میشود .با آشپزباشی همراه باشید تا طرز تهیه این کباب خوشمزه را آموزش ببینید.


مواد لازم برای تهیه کباب بختیاری

● فیله راسته گوسفندی : ۴۰۰ گرم
● فیله مرغ : ۴۰۰ گرم
● پیاز : ۲ عدد
● نمک : به میزان لازم
● فلفل سیاه : به میزان لازم
● زعفران دم کرده : ۲ قاشق غذاخوری
● ماست : ۶ قاشق غذاخوری
● کره : ۵۰ یا ۱۰۰ گرم
● روغن مایع : ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری
● آب لیمو تازه : به میزان لازم
● فلفل دلمه ای : به میزان لازم

طرز تهیه کباب بختیاری

✔️ مرحله اول
ابتدا فیله راسته گوسفندی را به اندازه دلخواه (اندازه جوجه کبابی)خرد کنید و بریزید داخل کاسه مناسب و بعد فیله های مرغ را هم خرد کنید مثل زمانی که برای جوجه کباب خرد می کنید به اندازه آن خرد کنید.

✔️ مرحله دوم
و بعد پیاز را خلالی خرد کنید و به مواد گوشتی اضافه کنید و بعد مخلوط ، ادویه ها را اضافه کنید که شامل ؛ فلفل سیاه ، زعفران ، کمی روغن و (کمی ادویه گوشت)

✔️ مرحله سوم
وقتی خوب مخلوط شد به آن آب لیموی تازه ، و چند تکه فلفل دلمه ای ، را به آن اضافه کنید تا مزه دار شود.(چند ساعت قبل از استفاده حتما
ماست و کمی نمک هم اضافه کنید)

✔️ مرحله چهارم
و بگذارید داخل یخچال تا استراحت کند و مواد گوشتی مزه دار شود بعد چند ساعت آن ها را از یخچال خارج کنید و آن ها را به سیخ بکشید داخل سیخ ها را یک تکه ، از فیله گوسفندی ، یک تکه ، فیله مرغ به ترتیب بزنید.

✔️ مرحله پنجم
و سعی کنید که هم اندازه باشند و کنارشون رو اگه لازم بود کمی برش بدید و اینکه حتما کامل کنار هم باشند هم میتوانید داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت چهل دقیقه ، طبقه بالای فر اجازه بدید که بماند.(و بعداجازه دهید نیم ساعت اون طرف دیگه کباب هم بپزد)

✔️ مرحله ششم
و هم میتوانید روی منقل قرار دهید و آماده کنید وقتی کباب در حال سرخ شدن هست کره آب شده و زعفران دم کرده را با هم مخلوط کنید و با قلمو به کباب ها بزنید هردو طرف کباب را با قلمو که آغشته به کره هست بزنید.

✔️ مرحله هفتم
با اینکار کباب شما هم نرم و هم خوشرنگ میشود میتوانید کنار این کباب خوشمزه گوجه و فلفل هم کباب کنید و بعد در ظرف مورد نظر سرو کنید و با کته زعفرانی یا نان نوش جان کنید.

منبع : پیج zohre__jahanbin

امتیاز دهی به این مطلب
Rate this post

نظرات کاربران

[ نظر شما بعد از تایید نمایش داده میشه ]

شما اولین نفر باشید که در مورد این آهنگ نظر می نویسید