طرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ

زمان مطالعه: 10 دقیقه۱۲ خرداد ۱۴۰۱پلو ها و چلو هاغذاهای گوشت و مرغ0 نظر

طرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ

انار پلو یکی از آن نوع غذاهای پلویی خوشمزه و مجلسی ایرانی است ، که آن را متعلق به شهرهای قزوین و شیراز می دانند. انار پلو از غذاهای مناسبتی ایرانیان محسوب می شود، دوستان تا حالا انار پلو درست کردید هیچ میدونید از خوشمزه ترین غذاهاست پس بی وقفه بریم سراغ رسپیش | با آشپزباشی، آشپزی رو راحت یاد بگیرین

Pomegranate pilaf طرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ

مواد لازم برای تهیه انار پلو با مرغ
گشنیز1 پیمانه
دانه انار1 پیمانه
پیاز داغ2/6 پیمانه
کشمش پلویی1/2 پیمانه
فلفل سیاهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
پودر گل محمدیبه میزان لازم
پاپریکابه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم
برنج2 پیمانه
چوب دارچین3 عدد
ران مرغ2 عدد
روغن مایعبه میزان لازم
زعفران4 قاشق چای خوری
سیب زمینی1 عدد
خلال بادام و خلال پستهبرای تزئین

anar polo طرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ

طرز تهیه انار پلو با مرغ

✔️ مرحله اول
ابتدا در یک ماهیتابه کمی روغن بریزید کمی که داغ شد گشنیز خرد شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید کمی که سبک شد دانه های انار را اضافه کرده و مجدد هم بزنید.

✔️ مرحله دوم
سپس به آن 1/2 پیمانه پیاز داغ و کشمش پلویی اضافه کنید و در حد مخلوط شدند هم بزنید و در آخر ادویه که نمک ، فلفل سیاه و گل محمدی هست را اضافه کنید و تفت دهید و از روی شعله بردارید.

✔️مرحله سوم
و کنار بگذارید در داخل قابلمه کمی روغن بریزید و کف آن سیب زمینی حلقه ای شده را بزارید برنجی را که آبکش کردید بریزید روی سیب زمینی سپس یک لایه برنج و یک لای از موادتان اضافه کنید.

✔️ مرحله چهارم
و به همین منوال برید جلو تا مواد تمام شود و در آخر روی برنج چوب دارچین بگذارید و در قابلمه بگذارید و اجازه دهید با حرارت کم به مدت ۴۰ دقیقه دم بکشد.

✔️ مرحله پنجم
در این تایم برید سراغ درست کردن مرغ که در تابه ای کمی روغن بریزید و وقتی کمی گرم شد ران های مرغ را در آن قرار دهید و سرخ کنید کمی که طلایی شد.

✔️ مرحله ششم
بهش ادویه که نمک ، فلفل سیاه ، زردچوبه و پاپریکا هست اضافه کنید و کمی تفت دهید و مرغ ها را پشت رو کنید سپس بهش زعفران دم کرده اضافه کنید و کمی بعد 1/4 پیمانه پیاز داغ اضافه کنید.

✔️ مرحله هفتم
کمی مرغ ها را پشت رو کنید و کمی تفت دهید و در آخر آب اضافه کنید و بگذارید تا مغز پخت شوند باید صبر کنید تا سس مرغ غلیظ شود و مرغ کم آب شود.

✔️ مرحله هشتم
وقتی برنج آماده شد چوب دارچین را بردارید و در ظرف مورد نظر برنج را در کنار مرغ سرو کنید و برای تزئین از خلال پسته و خلال بادام استفاده کنید و با عشق نوش جان کنید.

منبع : پیج tandori.ir

نظرتون در مورد این آموزش چی بود؟ لطفا با انتخاب ستاره به عملکرد ما امتیاز بدین
Rate this post

آشپزباشیغذای اصلیپلو ها و چلو هاطرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ

آموزش های پیشنهادی دیگر ...

نظر خود در مورد این آموزش را ارسال کنید

نظری برای این آموزش ارسال نشده، شما اولین نظر باشید